Technologia BIM

Technologia BIM polega na cyfrowym odwzorowaniu całego cyklu życia budynku w trójwymiarowej przestrzeni za pomocą sparametryzowanych obiektów. Parametry opisują zarówno ogólne cechy wszystkich elementów – takich jak geometrię, ich położenie czy wzajemne relacje, jak i specyficzne właściwości – np. przepływy w rurociągach, producentów i typy urządzeń czy planowe daty przeglądów serwisowych. Projekty instalacji w postaci modelu są tworzone i używane kolejno przez projektantów, wykonawców i zarządców nieruchomości (CAFM).

Popularyzacja systemów BIM jest widoczna w legislacji na całym świecie. Wiele krajów pracuje nad ustawami normującymi sposób i zakres używania technologii BIM w projektowaniu. Zobacz jak BIM Manager może pomóc w projektowaniu instalacji w obiektach.

Grupa TDEC wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oferując projekty HVAC w stu procentach zgodne z technologią BIM tworzone i współdzielone za pomocą różnorodnych platform. W zależności od potrzeb klienta na bazie modelu BIM przygotowujemy standardowe rzuty instalacji, przekroje obiektów, a także widoki izometryczne, wizualizacje i kompletne modele 3D.

ZRÓBMY RAZEM BIZNES