Projektowanie BIM

Grupa TDEC wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oferując projekty HVAC w stu procentach zgodne z technologią BIM tworzone i współdzielone za pomocą różnorodnych platform. W zależności od potrzeb klienta na bazie modelu BIM przygotowujemy standardowe rzuty instalacji, przekroje obiektów, widoki izometryczne, wizualizacje, kompletne modele 3D, a także zestawienia materiałów, harmonogramy prac i wszelkie inne dane, które zostały zawarte w bazie danych projektu BIM. Jesteśmy w stanie wdrożyć każdą platformę do koordynacji, zarządzania i komunikacji w projekcie BIM i potrafimy dołączyć do projektu nawet w trakcie jego trwania przyjmując wszystkie standardy zdefiniowane w dokumencie BEP.

Większość stosowanych przez nas platform do projektowania jest zgodna z technologią BIM, która gwarantuje opracowanie dokumentacji z najwyższą możliwą wydajnością dzięki stworzeniu wspólnej, synchronizowanej na bieżąco bazy danych. Zapewnia ona stałą dostępność oraz wymianę aktualnych informacji o budynku między wszystkimi uczestnikami procesu projektowania i wznoszenia obiektu. Co ważne, dzięki formatowi IFC możliwa jest wymiana danych pomiędzy platformami BIM. W efekcie możliwym jest współpracowanie z projektantami, którzy używają platform BIM z zupełnie różnymi natywnymi formatami plików.

W przypadku, gdy klient wymaga od nas pracy w formacie natywnym wybranego środowiska, którego nie ma w naszym portfolio, jesteśmy w stanie wdrożyć każdą wymaganą platformę do projektowania BIM dzięki naszej rozbudowanej infrastrukturze IT oraz doświadczeniu we wdrażaniu nowego oprogramowania.

Testujemy i opracowujemy możliwości tworzenia dokumentacji BIM oprogramowaniem niezależnym od Autodesk. Wszystko po to, aby być gotowym na pracę we wszystkich możliwych sytuacjach i realiach.

Opracowaliśmy już kilkadziesiąt projektów instalacji sanitarnych i przemysłowych w systemie BIM. Posiadamy doświadczenie w pracy zarówno jako samodzielna jednostka tworząca całą dokumentację, jak i część większych, międzynarodowych zespołów komunikujących się za pomocą platformy C4R, formatów BCF i IFC oraz innych interfejsów zaspokajających potrzebę przekazywania danych projektowych i okołoprojektowych.

ZRÓBMY RAZEM BIZNES